Commander Keen (Android, IOS)

Commander Keen (Android, IOS)

Commander Keen (Android, IOS)

Commander Keen (Android, IOS) ID Software tarafından geliştirildi. Yandankaydırmalı platforma sahip video oyunu, 5 ana bölümden oluşur. Aynı zamanda kayıp bölüm ve final bölümü de vardır.

İlk defa 1990 ve 1991 yılında MS-DOS için piyasa sürülen oyun, 2001 yılında Game Boy Color için piyasaya çıktı. Ev yapımı uzay gemisi, ışın tabancaları, pogo çubuğu ile dünya ve galaksiyi uzaylılardan koruma üzerine kurulu bir oyundur.

Commander Keen Nasıl Kurulur?

Oyun IOS ve Android cihazlar üzerinde kolaylıkla kurularak oynanabilir. Kurulum işlemi için birkaç adım gerçekleştirmek gerekir.

  • Tam kurulum yapmak için oyun indir düğmesine tıklanır.
  • Yükleyici kurulum indirerek, oyun ve yükleyici açılır.
  • İleri tuşuna basılır ve yüklenecek dizin seçilir.

Cihazın belirtilen dizinde oyunu indirmesine izin verilir. Yükleme işlemi bittikten sonra, oyun çalıştırılır ve tam sürümün keyfi çıkarılır.

Commander Keen (Android, IOS)

Commander Keen Windows 10’da Oynanabilir mi?

ID Software platform klasiği olan oyun, Zenimax Online Bethesda ile Android ve IOS iletim sistemine sahip mobil cihazlarda oynanmasına karar verildi. IOS ve Android işletim sistemi mobil cihazlarda ücretsiz olarak oynanan oyun, PC’ye gelmedi.

1990’lı yılların bir klasiği olan oyun, PC’ye gelmeyeceği için, birçok oyuncu tarafından hayal kırıklığı yaşansa da oyunun tasarımcısı Tom Hall; oyunun yeni versiyonunu yapmak istediğini, ancak Zenimax’ın bu konuda çok duyarlı olmadığını söyledi.

Commander Keen Bölümleri

Commander Keen (Android, IOS); 5 bölümden oluşuyor.

  • İlk bölüm Marooned on Mars
  • İkinci bölüm The Earth Explodes
  • Üçüncü bölüm Keen Ölmeli
  • Dördüncü bölüm Kâhinin Sırrı
  • Beşinci bölüm The Armageddon Machine

Komutanın ilk macerası ve ID Software’in çığır açan yandan kaydırmalı teknolojisinin ilk çıkışı olan oyunda Billy Blaze adındaki, 8 yaşındaki deha çocuk ve ikinci kişiliği komutan rolü oynanıyor.

Küçük çocuk dünyanın tehlikede olduğunu öğrenince, kardeşinin futbol kaskı ve ev yapımı uzay gemisiyle dünyanın savunucusu rolünü üstleniyor.

7 Beğen