Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor

Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor

Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor

Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor, Oyun sever takipçilerimiz için Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgi verelim istedik.. Makalemizin içinde sizlerin yaptığı Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor arayışınız ile alakalı geniş bilgiler yazımızın içindedir..

Call of Duty’lerin dosya boyutları küçülüyor

Activision, son Call of Duty oyunlarının muazzam dosya boyutları ile ilgili nihayet bir adım attı. Şirket, hem Modern Warfare’in hem de ücretsiz oynanabilen Warzone’un bir sonraki güncellemeden sonra sabit disklerde çok daha az yer kaplayacağını açıkladı.

Alan tasarrufu, oyunun hangi platforma yüklendiğine ve hangi içerik paketlerini yüklediğinize bağlı olarak değişecek. Lakin her iki oyunda tam paket yüklü olması halinde 30 GB olacak biçimde depolama alanı kaplayacak. Bunun yanında başka bir AAA kategorisindeki oyunu yüklemek için yeterli alana sahip olabileceksiniz.

Güncelleme 33 GB’a kadar yer tasarrufu sağlayacak

Güncelleme 30 Mart’ta yayına girecek. Lakin yeni güncellemeyi indirmek pek kolay olmayacak. Çünkü Activision, bir defalık “İkinci Sezon” güncellemesinin normalden daha büyük bulunacağını belirtiyor. Misal verilecek olursa Warzone’un güncelleme boyutunun 57 GB’a kadar olabileceği ifade ediliyor.

Blog gönderisine göre alan tasarrufu, dosya optimizasyonlarından ve “içerik paketlerinin modernize edilmesinden” sağlanacak. Ayrıca, oynamadığınız oyun modlarından kurtularak sıra sıra içerik paketlerinin kaldırılabileceğini de söylemekte yarar var.Misal verilecek olursa, dostlarınızla oynamak için yalnızca Call of Duty ‘yi çalıştırırsanız, tek oyunculu ve Special Ops‘u kaldırabilirsiniz.

Yeni Call of Duty oyunun beta tarihi belli oldu

Ayrıca blog gönderisinde, bazı kullanıcıların optimize edilmiş sürümleri almak için içerik paketlerini yeniden yüklemeleri gerekeceğinden bahsediliyor. Lakin Activision buna neden olacak koşullar ile ilgili halen bir yorumda bulunmadı.

Platformlar için sağlanan alan tasarrufları

Warzone Only

– PlayStation 4/5 – 10.9 GB

– Xbox Series/One – 14.2 GB

– PC 11.8 GB

Warzone + Modern Warfare

– PlayStation 4/5 – 30.6 GB

– Xbox Series/One – 33.6 GB

– PC 30.6 GB

call of dutycall of duty modern warfareCall of Duty: Warzone

 

8 Beğen