Call of Duty oyunları Game Pass’tan Kaldırılıyor Mu ?

Call of Duty oyunları Game Pass’tan Kaldırılıyor Mu ?

Call of Duty oyunları Game Pass’tan Kaldırılıyor Mu ?

Microsoft ve Sony arasındaki rekabet kızışıyor. Activision Blizzard’ı satın alma sürecinde Sony’nin hamlesine karşı Microsoft’tan bir hamle geldi. Bu, İngiltere’nin Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına ilişkin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) incelemesine karşı bir adımdır.

Call of Duty oyunu Game Pass’ten kaldırıldı CMA’nın daha fazla araştırma kararına verdiği yanıtın bir parçası olarak şirket, Sony ile Activision Blizzard arasındaki mevcut bir anlaşmanın, Call of Duty’nin Game Pass’e birkaç yıl boyunca eklenmesi olasılığını sınırlayacağını duyurdu.

Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra Microsoft, Sony ile olan tüm mevcut sözleşmeleri ve anlaşmaları yerine getirme niyetini açıkladı. Ancak Sony, Activision Blizzard’ı satın almasından kaynaklanan zararı vurguladı ve Microsoft’un sunduğu anlaşmanın “yetersiz” olduğunu söyledi

. Bu platformlar arası anlaşmanın sona ermesi, Microsoft’un Call of Duty oyunlarını Game Pass’ten kaldırma taahhüdünün de sona erdiğini gösterebilir. Microsoft, eğer Sony rekabete inanıyorsa, “rekabet etmemize izin verin” önerisinde bulundu. CMA’nın daha fazla araştırma kararına yanıt olarak Xbox, çoklu oyun abonelik hizmetiyle rekabet avantajı yaratmayacağını söyledi.

3 Beğen