Burun Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği işleminden sonra kişilerde meydana gelebilecek en büyük sorun kişilerin istedikleri gibi bir burna sahip olamamasıdır. Ameliyat sonrasında burun deliklerinde farklılıklar veya istenilen büyüklük, burun ucu durumu olmayabilmektedir. Bu gibi durumla karşılaşmamak için kişilerin iyi bir doktor tarafından ameliyat edilmesi ve yeterli muayeneyi olması gerekmektedir.

Burun Estetiği

Burun estetiği işlemi kişilerin sağlık için veya estetik görünüm için yaptırdıkları bir işlemdir. Kişiler kendi istekleri doğrultusunda yaptırmaktadırlar. Gerekli muayene yapıldığı takdirde işlem başarılı bir şekilde gerçekleşir ve kişiler istedikleri görünüme kavuşabilmektedir. Estetik işlemi yaptırmak isteyen kişilerin illa bir sağlık problemine sahip olması gerekmemektedir. Burunlarından şikayetçi olan ve düzeltmek isteyen her on sekiz yaşına gelmiş birey burun ameliyatı olabilmektedir.

Burun Estetiği ameliyatı nedir?

Burun yüz bölgesinde yer alan ve kişilerde ilk dikkat çeken bölgedir. Herhangi bir yamukluk veya istenmeyen bir durum kişilerde moral bozukluğuna ve özgüven düşüklüğüne neden olmaktadır. Burun ameliyatı sayesinde kişiler meydana gelen sorunlardan kurtularak daha iyi bir görünüme kavuşabilirler. Bu gibi durumlar için kişilerin doktora muayene olması ve yeterli testlerin tamamını yaptırması gerekmektedir.

Burun Estetiği ameliyatı öncesi

Burun ameliyatı öncesinde kişiler muayene olmalıdır. Muayene anında kişiler istedikleri burnu ve sahip olduğu problemleri doktora tam olarak anlatmalıdır. Aksi halde istenmeyen görüntüler ve sonuçlar elde edilebilmektedir. Gerekli kan testleri ve röntgen gibi tüm testler kişilere uygulanmalıdır. Kişiler ameliyata girmeden önce doktorun dediklerine uymalıdır. Alkol ve sigara tüketimi en az bir hafta önceden kesilmelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar üç gün önceden kesilmelidir. Aynı zamanda kullanılan tüm ilaçlar eksiksiz bir şekilde doktora bildirilmelidir.

Burun Estetiği Ameliyatı nasıl Yapılır?

Burun ameliyatı için kişilerin ilk olarak muayene olması gerekmektedir. Yapılan muayene ve kişilere uygulanan testlerin ardından kişinin ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir. İstenilen sonuç için en iyi gelecek ve en iyi sonucu verecek teknik seçilir. Seçilen teknik burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyicidir. Seçilen teknikle beraber kişilere ameliyat günü verilir. Ameliyat gününde kişi ağrı sızı hissetmemesi için anestezi verilir. Anestezi ile ameliyata başlanır. Burun bölgesinde yer alan kemiğe genelde kesik atılır ve fazlalık alınarak dikiş atılır. Törpüleme gibi kemik fazlalığı durumlarda gerek duyulan törpüleme işlemi ilk olarak uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği işlemi cinsiyet farkı olmadan uygulanılabilen bir işlemdir. Burun ameliyatı olmak isteyen kişilerin on sekiz yaşına gelmiş olmaları gerekmektedir. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler, daha iyi bir burna sahip olmak isteyen kişiler aynı zamanda burun içerisinde yer alan kemiğin kişilerin nefes almasına engel olması durumunda uygulanabilmektedir. Bu durumların haricinde burun bölgesine uygulanan estetik işlemi burun deliklerini düzeltme, burun kemiklerini törpüleme ve burun ucu kaldırmak için de kişilere uygulanır.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Burun ameliyatlarında açık ve kapalı olmak üzere iki teknik bulunmaktadır. Burun estetiği üzerinde kullanılacak ola tekniğin etkisi vardır. Kişilere uygulanılacak olan teknik burnun yapısına göre muayene anında doktor tarafından belirlenmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun ameliyatı sonrasında kişilerin burunlarına karşı hassas olmaları gerekmektedir. İyileşme dönemi boyunca burun bölgesinde şişlik ve morlukların meydana gelmesi normaldir. Buz tutmak ve doktor kontrollerine aksatmadan gitmek kişilerin iyileşme dönemini rahat bir şekilde geçirebilmeleri için doktor kontrollerini aksatmamaları gerekmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik işlemini uygulayacak doktorun, hastanenin ve hastanın durumu burun estetiği fiyatları belirleyicisidir.

 

 

2 Beğen