Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun estetiği son yıllar da birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği cerrahi müdahaleler arasında yer alır. Burun yapısından memnuniyet duymayanlar veya çeşitli nedenlere bağlı olarak burun yapısı bozulan kişiler burun estetiği işlemleri ile istedikleri burun yapısına kolaylıkla sahip olabiliyorlar. Burun estetiği işlemleri son teknoloji gelişmiş cihazlar aracılığı ile uzman hekimler tarafından yapılıyor. Burun estetiği cerrahi işlemlerde yapılan en ufak hatalar ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkarabileceğinden, mutlaka alanında eğitimini tamamlamış uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?
Halk arasında burun estetiği olarak bilinen rinoplasti, burun şeklini değiştirmek amacı ile yapılan cerrahi operasyonlardan bir tanesidir. Kişilerin yaşamış olduğu burun yaralanmaları sonrasında ortaya çıkan deformelerin onarılması veya doğum kusuru olan burunun düzeltilmesi için burun estetiği işlemleri tercih edilir.

Ayrıca burnun fiziksel yapısından dolayı kişinin yaşamış olduğu bazı solunum sorunları da burun estetiği işlemleri ile tedavi edilebilir. Burun estetiği yaptırmak için sıralanan nedenlerin sayısı oldukça fazladır.

Burun estetiği kişinin yaşadığı sorunların yanı sıra kişisel isteği olarak da talep edilebilir. Öyle ki kişi sahip olmak istediği burun büyüklüğü ve şekli için burun estetiği ameliyatı olmayı talep edebilir. Kişinin bu işlem için herhangi bir engelinin bulunmaması durumunda burun estetiği işlemleri yapılabilir. Bazı durumlarda burnun işlevini yerine getirebilmesi için burun estetiği müdahaleleri büyük önem taşır.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?
Burun estetiği işlemleri için gerekli incelemeleri yapan uzmanlar, rinoplasti ameliyatı yapmak için gerekli hazırlıklara geçerler. Rinoplasti ameliyatı ile burunda bulunan kemik, kıkırdak dokusu ve deri tabakası değiştirilebilir. Burun estetiği ameliyatı iki burun deliği arasında cilt bölmesinin orta kısmından açılan kesikler ile gerçekleştirilir.

Burun sırtının ve burun ucunun oluşmasında etkili olan kemikler göz önünde bulundurularak işlem basamakları takip edilir. Burun estetiği ameliyatlarında hastanın durumuna bağlı olarak genel veya lokal anestezi verilir. Hekim hastanın psikolojik durumuna bakarak verilmesi gereken anestezi çeşidine karar verir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Burun estetiği ameliyatı 18 yaşını tamamlamış, estetik kaygısı olan, estetik ile beraber fonksiyonel solunum sıkıntısı yaşayan herkese yapılabilir. Burun estetiği işlemlerinde erkek ya da kadı ayrımı yapılmaz.

Burun Yapısı Nedir?
Burun yapıları görünüm açısından kişilerde değişiklik göstermiş olsa da iç yapı bakımından aynıdır. Burun en alt tabakada kemik ve kıkırdak, bunların üzerinde ise kemik zarı, kıkırdak zarı bulunur.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?
Burun estetiği işlemlerinde merak edilen konulardan bir tanesi de burun estetiği fiyatları olmuştur. Burun estetiği fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Burun estetiği işlemleri uzman hekimler tarafından lokal veya genel anestezi altında yapılır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?
Burun estetiği işlemleri burun kemer yapısının bozuk olması, burun düşüklüğü, burun yapısından dolayı yaşanan solum güçlüğü gibi durumlarda tercih edilebilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Burun estetiği işlemleri burun yapısından rahatsızlık duyan veya sağlık problemi olan herkese yapılabilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?
Burun estetiği ameliyatlarında yaş sınırı 18 olarak belirlenmiş olsa da sağlıktan kaynaklı problemlerde 12 yaş üzeri çocuklarda da burun estetiği işlemleri uygun görülmüştür.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?
Burun estetiği ameliyatı hastanın durumuna ve hekim tercihine bağlı olarak birçok farklı yöntem kullanılarak yapılabilir. Bu anlamda burun estetiği ameliyatları kapalı burun ameliyatı, açık burun ameliyatı, endoskopik, dinamik, 3 boyutlu olarak sıralanabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişiler çok fazla eğilip kalkmamalı ve hekimin vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları
Burun estetiği fiyatları işlemi yapacak olan kurum ve kişinin burun yapısına bağlı oalrak değişiklik gösterir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.
 

3 Beğen