Burun Dolgusu İşlemini Eritmek

Burun Dolgusu İşlemini Eritmek

Burun Dolgusu İşlemini Eritmek

Burun dolgusu işlemini eritmek mümkündür. Kişilerin tercih etmesinin sebebi de eritildiğinden kaynaklanmaktadır. Dolgu işleminden sonra kimi insan memnun kalmayabilir. Bu durumlarda doktora başvurarak eritme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Eritme işleminde dolguyu eritecek olan ters içerikli materyaller kullanılmaktadır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu için kişilerin ilk olarak muayene olması gerekmektedir. Muayene anında dolgunun uygulanacağı alan ve dolgu miktarı belirlenmektedir. Belirlenen bölgelere uyuşturucu bir krem sürülerek kişinin hissetmesinin önüne geçilir. Ardından bölgeye ayarlanmış olan dolgu enjekte edilir ve işlem sonlandırılır.

Burun Dolgusu Neleri Yok Eder?

Kişilerde burun kemeri bulunuyorsa dolguyla beraber ortada kalkmaktadır. Aynı zamanda burun bölgesinde eğrilik veya yamukluk meydana gelebilmektedir bu durumlarda doğru yere uygulanan dolgu işlemi eğriliği ve yamukluğu ortadan kaldırmaktadır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ağrısız bir şekilde işlem gerçekleştirilmektedir.  Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilir. İyileşme dönemi bulunmamaktadır. Kişiler işlem sonrasında hayatlarına kaldığı yerden devam edebilirler. Eritme ihtimal olduğu için rahatça uygulanabilmektedir.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı?

Burun bölgesinde kemer olan, yamukluk olan, uç kısmında düşme meydana gelen ve çöküklük yaşayan kişilere burun dolgusu uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Dolgu sonrasında kişiler sıcak su ile duş almamalıdır. Burun üzerine baskı veya herhangi bir ovuşturma işlemi uygulanmamalıdır. Kahve ve çay tüketimi kısıtlanmalıdır.

Dolgu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Burun bölgesine uygulanacak dolgu işleminde kişinin kendi vücudundan alınan sıvı veya hyalüronik asit tercih edilmektedir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgunun cilt üzerinde etkisi altı ay ila bir yıl kadar sürmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı bölgesi ilerleyen yaş ve farklı sebeplerden dolayı çökebilir, morarabilir ve kırışıklık meydana gelebilmektedir. Bu görüntü kişilerin daha yorgun bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Göz altı ışık dolgusu sayesinde bu görünüm ortadan kalkmakta ve cilt daha sağlıklı görünmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Neden Uygulanır?

Göz altı bölgesinde meydana gelen morlukların, kırışıklıkların ve torba gibi sorunların giderilmesi için uygulama yapılmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Işık dolgusu işlemi on sekiz yaşını geçmiş bireylere uygulanabilmektedir. Hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. Dolgu işlemi uygulanabilmesi için kişilerin göz altından şikayetçi olması yeterlidir. Şikayetler arasında morarma, kırışıklık veya çökme yani torbalanma gibi sağlık sorunlarının olması gerekir.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlem sonrasında özellikle ilk bir gün makyaj yapılmamalıdır. Sıcak duş alabilmek için ortalama üç gün beklenmesi gerekmektedir. Göz çevresine baskı uygulanmamalıdır. Güneş ışığından göz çevresi korunmalıdır.

Kafein içeren gıdalar ilk üç ila dört gün tüketilmemelidir. İşlem sonrasında sigara kullanılmamalıdır. Kişilerin kullandığı ilaçlar bulunuyorsa doktora bildirmeli ve kullanmaya o şekilde devam etmelidir. Fazla miktarda şişlik veya morarma gibi problemler meydana gelirse doktor ile görüşülmelidir. İşlem sonrasında muayeneler aksatılmamalıdır.

Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu işlemi kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Ameliyat değildir. Herhangi bir acı veya ağrı durumu meydana gelmez. Uzun süre kullanılabilmektedir. Gün içerisinde uygulama yapıldığı andan itibaren kişiler normal hayatlarına geri dönebilmektedir. Cilt daha canlı bir hale gelmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz altına uygulanan dolgu işlemi ortalama bir yıl kalıcılık göstermektedir. Kişiler düzenli uygulama yaptırdığı takdirde kalıcılığın süresi her işlemde artmaktadır.

Dolgu Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Kişilere uygulanılacak olan gözaltı ışık dolgusu ameliyat olmadığı için kişiler işlem sonrasında normal hayata dönebilmektedir.

 

3 Beğen