Bir Yardım Kampanyası da Humble Bundle Başlatıyor

Bir Yardım Kampanyası da Humble Bundle Başlatıyor

Bir Yardım Kampanyası da Humble Bundle Başlatıyor

Birçok oyun şirketinin akabinde, Humble Bundle da depremzedelerimiz için yardım kampanyası için harekete geçti. Şimdilik tüm ayrıntılar muhakkak değil, lakin yakın bir vakitte yapılacak yeni açıklama ile kampanyanın ayrıntıları tam manasıyla aşikâr olacak.

Her yeni yıl bir evvelkinden kuvvetli geçiyor, lakin çabucak hemen iki hafta evvel yaşadığımız sarsıntılar ise artçılarıyla birlikte her açıdan yıktı geçti. Birincisi 7.7 ve ikincisi de 7.6 şiddetinde olan bu zelzeleler için yaraların sarılması ismine birinci günden başlayan çalışmalar süratle devam ediyor. Bu süreçte, öncelikle ülkemizde AHBAP, AFAD ve istekli vatandaşlar sarsıntı bölgelerine koşmuşlardı. Çok geçmeden, makûs gün dostlarımız kendilerini daha da bir aşikâr etmeye başlamışlardı. Pek çok ülke arama kurtarma takımını bir an bile düşünmeden gönderdiler.

Oyun kesimi de elbette bu felakete kayıtsız kalmadı. CD Media, PUBG ve PUBG Mobile, Crytek ve Bungie olmak üzere çeşitli oyun şirketleri de hem maddi hem de manevi takviyelerini esirgemediler. Artık de bunların ortasına Humble Bundle katılacak.

Depremzedelerimize Bir Yardım Eli de Humble Bundle Şirketinden

Şirket tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamayla, hem ülkemiz hem de Suriye halkı için dayanak çalışmalarına başlandığı duyuruldu. Çalışmaların iş ortakları ile yürütüldüğünden bahsedilmesine bakacak olursak, gelecek takviye bir oldukça büyük olacakmış üzere görünüyor. Söylenenler ise şöyle;

“Bu ayın Türkiye ve Suriye’deki zelzeleleri yıkıcı insani krize yol açtı.

Trajik sonuçlar ortaya çıkmaya devam ederken, felaketin akabinde yardım eli uzatmak ismine nasıl güç birliği yapacağımız konusunda bölümdeki arkadaşlarımız ve hayır kurumu ortaklarımız ile görüşmeler yapmıştık.

Direct Relief’in zelzeleye müdahalesini kısmi olarak desteklemeye devam eden birden fazla paketimiz mevcut iken, tesirlerin daha uzun bir mühlet hissedileceği ve toparlanmaya giden yolun Türkiye ve Suriye halkı için epey zorlayıcı olacağı açık bir formda ortada.

Bu fikirle, bütünüyle hayırseverlik paketi biçiminde daha geniş bir işbirlikçi uğraş üzerinde çalışıyoruz ve yakında daha fazla bilgi paylaşmayı umut ediyoruz.

Kritik muhtaçlığın olduğu bu vakitte, Türkiye ve Suriye halkını desteklemek için yardım eli uzatan herkese teşekkür ediyoruz.

Humble”

Kaynak: Turuncu Levye

1 Beğen