Bir Kripto Sponsorluğu Daha! Hollanda Devi PSV Eindhoven Ödemelerini Bitcoin ile Alacak

Bir Kripto Sponsorluğu Daha! Hollanda Devi PSV Eindhoven Ödemelerini Bitcoin ile Alacak

Bir Kripto Sponsorluğu Daha! Hollanda Devi PSV Eindhoven Ödemelerini Bitcoin ile Alacak
Daha fazla kulüp kriptoyu ana akım operasyonlara dahil etmeye devam ettikçe, futbol camiası kriptoyu benimsemeye devam ediyor. Hollanda merkezli dünya devi futbol kulüplerinden PSV Eindhoven, kulübe yeni bir sponsorluk anlaşmasında açıklanmayan miktarda Bitcoin ödeyecek olan bir yerel kripto ticaret platformu ile ortaklık kurdu.

Avrupa Birliği’nde kripto para biriminde sponsorluk alan ilk büyük futbol kulübü!

Avrupa genelinde kripto bilincini artırmak amacıyla önümüzdeki iki sezon boyunca PSV Eindhoven kripto bazlı bu anlaşmaya mutabık kalacak. PSV Eindhoven, kripto platformunun hizmetlerini kullanarak toplam sponsorluk tutarını Bitcoin olarak alabilecek ve bu da onu Avrupa Birliği’nde kripto para biriminde sponsorluk alan ilk büyük futbol kulübü haline getirecek.

“Her zaman yenilikten yanayız.”

Kulübün ticari direktörü Frans Janssen’in, anlaşma imzalandıktan sonra sponsorlukları kabul etmek için Bitcoin cüzdanlarını oluşturduğu bildirildi. Hareketi destekleyerek, “Brainport bölgesinin kalbindeki bir kulüp olarak, her zaman yenilik yapıyoruz, kripto para birimi ise amaçlarımızla oldukça örtüşüyor” dedi.

PSV, NFT’lere de el atmıştı!

PSV, NFT'lere de el atmıştı!

Bu yılın başlarında, Nisan ayında PSV, Benfica’ya karşı kazandığı 1988 Avrupa Kupası Finalinin dijital bir versiyonunu açık artırmaya çıkararak değiştirilemez jetonlar (NFT) ile kripto ilgisini ve gelecekte bu tarzda bir girişime ev sahipliği yapacağını hissettirmişti. Galibiyetin kulüp için önemini belirtmek için NFT’ye şampiyonluk takımında forma giyen kaleci Hans van Breukelen tarafından imzalanan resmi bir sertifika da eşlik etti. 8 Nisan’da sonlanan açık artırmayla NFT, sahibine teslim edildi. Sonrasında ise bu takımların 18 Ağustos’ta Şampiyonlar Ligi Play-off turunda oynayacakları haberi görenleri şaşırttı.

İşte o haber!

“Futbol kulübü #PSV Eindhoven sponsorluk ödemelerini şu andan itibaren #Bitcoin olarak kabul edecek. Kulüp daha önce 1988’de #Lizbon’a karşı kazanılan zaferi anmak için bir #NFT koleksiyonu başlatmıştı.”

Anlaşma yıllık 480.000 dolar değerinde!

Anlaşma yıllık 480.000 dolar değerinde!

Eindhovens Dagblad’ın yerel bir raporuna göre, anlaşma yılda yaklaşık 480.000 dolar değerinde. Kriptonun sunduğu tüm kullanım durumlarının dışında, futbol kulüpleri taraftar jetonlarına bahis yapıyor. Son olarak taraftar token haberi alınan kulüpler ise her ikisi de taraftar etkileşim platformu Socios ile ortak olan Arsenal ve Manchester City.

CHZ spor camiasında bilinir hale geldi.

Taraftar tokenleri ise küresel hayran kitlesinin çevrimiçi anketler aracılığıyla kulüp kararlarına katılmasına izin vermek ve taraftar katılımını iyileştirmek olarak tanımlanmıştı. Benzer şekilde, Manchester City’nin CITY taraftar tokeni, taraftarların anketler yoluyla ödüllere, promosyonlara ve kulüp kararlarına erişmesine izin verecek. Her iki hayran jetonu da Chiliz blok zinciri ve şirket içi CHZ jetonu tarafından destekleniyor.

kaynak:onedio.com

5 Beğen