Bir Dönemlerin Efsanesi Metin 2 ‘Yi Tanıyalım

Bir Dönemlerin Efsanesi Metin 2 ‘Yi Tanıyalım

Bir Dönemlerin Efsanesi Metin 2 ‘Yi Tanıyalım

online bir mmorpg oyunudur ilk çıkış tarihi 2004 yılında kore’de yayınlandı daha sonra 2006 yılında Gameforge tarafından satın alındı ve 17 dilde bir çok ülkede oynanamaya açtı oynanamaya açılan ülkelerden birisi ise türkiye di yılların efsanesi olan metin 2 yi biraz inceleyelim

Metin 2 2005’in ilk dönemlerin de kore ve çin de yayınlandı çok sevilen oyun kısa süre içerisin de Gameforge arafından satın alındı ve avrupada ilk sunucusunu beta şekinde açtı bunun için almanyayı seçtiler almanya avrupadaki ilk sunucudur 2007 den sonra beta sürümü biten oyun tam sürüm şeklinde piyasaya çıkmıştır.

2009’un ilk ayında Metin 2 oyuncuları tarafınan şikayetler son derece artmaya başladı bu şikayetlerin başlıcası hesap soygunları ve hırsızlıklardı  Gameforge bu olaylardan sonra çok ciddi bir adıma yol atmıştır bu gibi suçları cezalandırmak isteyen Gameforge hukuha baş vurdu ve bu suçları işleyene kişilerin hukuk karşısında ceza çekmesini istedi

Metin 2 uzun bir zaman boyunca üç bayrak 4 karakter olarak oynandı yıllar sonra oyuna gelen güncelleme ile beşinci karakter eklendi bu karakterlere göz atalım

 

Savaşçı

Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarından ve dengeli zihinsel yapılarından alırlar. Tek el ve çift el olmak üzere iki tür silah kullanabilirler. Ekipmanlarında yer alacak güç bonusu ile hasarını arttırır.

Ninja

Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikastçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.

Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, ninjalar bıçak ve yay kullanan usta dövüşçülerdir. Ekipmanlarında yer alacak güç ve çeviklik bonusu ile hasarını arttırır.

Sura

Suralar kötülük tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden büyü ile saldırı yapabilirler.

Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler ya da ek destek büyüleri kazanabilirler. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

Şaman

Şamanlar zekidirler, büyü ve sihir kullanırlar. savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.

Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir şaman saldırıların gücünü artırabilir ya da iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir. Yelpaze ve çan olmak üzere iki tür silah kullanırlar. Yelpaze ile beceri hasarı sağlarken çan ile rakiplerine düz vuruş ve delici vuruş sağlar. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

Lycan

Lycanlar, iri yarı kurt yaratıklardır. Çaresi olmayan bir virüse yakalanıp insan görünümlerini kaybederek yaratıklara dönüşmüşlerdir.

Tükenmeyen güçleri ve gelişmiş içgüdüleri sayesinde muazzam yakın dövüşçülerdir. Kavgadan kaçmazlar. Daima cephede olmak isterler. Pençe kullanarak rakiplerine ve canavarlara karşı üstünlük kurarlar. Ekipmanlarında yer alacak zeka bonusu ile hasarını arttırır.

Ve oyuna en son eklenen karakter Lycan’dır

Metin2 de bulunan üç bayrak vardır bunlar Türklerin deyişiyle kırmızı ,mavi Ve sarı olarak ayrılır aynı bayrak da olan kişiler birbirlerine savaş daveti atmadan savaşamazlar ancak farkı bayraktaki karakterler için durum tam tersi ve sürekli birbirleriyle kapışa bilirler.

3 Beğen