Beklenen Oyun Atomic Heart Tartışmalı Denuvo Teknolojisini Kullanacak

Beklenen Oyun Atomic Heart Tartışmalı Denuvo Teknolojisini Kullanacak

Beklenen Oyun Atomic Heart Tartışmalı Denuvo Teknolojisini Kullanacak

 
Mundfish tarafından oyun severlere sunulacak olan birinci şahıs aksiyon rol yapma oyunu Atomic Heart’ın Denuvo teknolojisini kullanacağını açıklandı. Denuvo teknolojisini kullanacağı durumu oyunun Steam mağaza sayfasında belirtilmemiş durumda.
 
Oyunun performansını etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor
 
 
Mundfish takımı oyuna dahil ettiği müdafaa teknolojisi Denuvo’nun oyun performansını etkileyip etkilemeyeceği konusunda net bir bilgi veremiyor. Şayet performans konusunda dertler yaşanırsa DLSS 3 teknolojisinin bu kayıpları telafi edeceği belirtiyor. Mundfish’in lideri Robert Bagratuni’de bu durumu doğruluyor.
 
 
Eleştirilen odağında bulunan Denuvo, bir çeşit dijital haklar idaresi (diğer ismiyle DRM) yazılımı olarak piyasada yer alıyor. Oyunun korsan sürüme (crack) düşmemesi için kullanılan bu yazılım temelinde sistemli olarak çevrimiçi doğrulama yolunu kullanıyor. Denuvo, bu sistem ile karşımıza çıkarken başka yandan çok sayıda rapor, birçok oyunun performansını etkilediğini bildiriyor.
 

Atomic Heart, 21 Şubat 2023 tarihinde geliyor. Atomic Heart, PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Steam üzerinden PC için çıkış yapacak. Ayrıyeten Xbox Game Pass hizmetine de dahil edecek. Böylelikle Xbox Game Pass aboneleri de oyunu deneyimleyebilecek.

Kaynak: Kısım Sonu Canavarı

1 Beğen