Battlefield 2042 4. Dönem Güncellemesi Geliyor

Battlefield 2042 4. Dönem Güncellemesi Geliyor

Battlefield 2042 4. Dönem Güncellemesi Geliyor

Battlefield 2042 resmi olarak duyurulduğunda, Seasons sisteminin olacağı söylenmişti. Her birinin üç ay süreceği söylenen dönemlerin, Battle Pass ile geleceği ve hem fiyatlı hem de fiyatsız yeni içeriklerin ve Specialist ünitelerinin oyunculara sunulacağı söylenmişti. Zero Hour ismi altındaki birinci dönem ise 2022 yılının Haziran ayında başlamıştı. Battlefield 2042 4. sezon güncellemesi bu ayın sonunda yayınlanacak. Electronic Arts ve DICE, yaptıkları açıklama ile yeni dönemdeki içerikleri detaylandırdılar.

Resmi açıklamaya nazaran, Flashpoint ismiyle yeni bir harita, yeni Specialist ünitesi Camila, yeni silahlar, piyade aracı, patlayıcı fırlatan yeni bir aygıt ve çok daha fazlası Eleventh Hour ismindeki yeni dönem ile oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıntılar ise şöyle;

Battlefield 2042 4. Dönem İçerikleri

Battlefield 2042’de yesyeni bir periyot başlıyor. 28 Şubat 2023’te yayına girecek olan Battlefield 2042 4. Dönem: Eleventh Hour güncellemesi ile Electronic Arts oyuna birçok yeni özellik ekliyor. Yepisyeni bir harita, yeni bir Specialist, yeni silahlar, yeni bir araç, Battle Pass içeriğinin bir kesimi olan 100 yeni kademe ve fazlası, Eleventh Hour güncellemesi ile Battlefield 2042 oyuncularıyla buluşacak. Bu güncelleme ile birlikte gelecek olan ana eklentiler, Battlefield 2042’nin Battle Pass’inde ücretsiz bir evre olarak yer alacak, ekstra kozmetik eklentiler ise Battle Pass’in Premium versiyonunun bir modülü olarak sunulacak.

Oyunun 4. döneminde oyuncular, Güney Afrika’da yer alan Flashpoint ismindeki yeni haritada baş başa gayret edecek. Bu bölgenin kayalık yeri, araçların dışarıda dolaşabilmesine ve dışarıda siper alabilmesine müsaade verirken bir yer altı tünelinin de bulunduğu geniş iç yerler, oyuncuları yaya olarak yahut araç ile yakın uzaklıklı çatışmalara sürükleyecek.

Battlefield 2042’nin en yeni Specialist’i, harekete hassas radarlara yakalanmamasını sağlayan taktik teçhizatını kullanarak toprakta serbestçe hareket edebilen, pusu uzmanı Camila “Blasco”. Sahip olduğu X6-Infiltration Device, düşman aygıtlarının gayeye kilitlenmesini tedbire, faal tespit teknolojisine müdahale etme ve meyyit bölgeler oluşturarak aygıt yok edilene yahut devre dışı bırakılana kadar düşmanın silah teknolojisini bertaraf etme üzere özelliklere sahip olacak.

4. dönem yenilikleri ve eklentileri ortasında; yeni silahlar, yeni bir araç ve yeni bir küçük aygıt (gadget) bulunacak. Yeni kısa menzilli, pompalı Üstün 500 Shotgun Sidearm “patlayıcı” bir özelliğe sahip olacak ve yakın aralıklı çatışmalarda size yardımcı olacak.

RM68, dahili susturucuya sahip bir atak tüfeği olarak oyunda yer alacak ve gelişmiş stabilite ve geri tepme denetimine sahip olacak. Bir hafif makineli tüfek olan AC9 SMG, süratli atışlar yaparken denetimi en üst seviyede tutabilmeniz için ergonomik bir yapıda sunulacak. Yeni RPT-31 LMG, düşük atış suratı, süratli atış suratı, büyük mermi ve eşsiz bir ¨döner dürbün¨ eklentisiyle gelecek.

Tüm bu yeni silahların dışında, oyuncular, SPH Explosive Launcher aygıtının yapışkan patlayıcılarını objelere ve araçlara yapıştırabilecek ve her türlü duruma uygun, tehlikeli bir savaş silahı olarak kullanabilecekler.

Oyuncular yeni güncelleme ile birlikte “CAV-Brawler” ismindeki araç ile dar alanlardan geçebilecek ve öbür oyuncuları koruyabilecekler. Bu araç, tıpkı vakitte, ölen oyuncuların oyuna dönüş noktası olarak da kullanılabilecek. Tüm koltukları dolu olsa bile… Hareket kabiliyetine sahip olan bu IFV tipi araç, etkin tehdit tespit sistemi içerecek ve her tarafa el bombaları atan, yakın etraftaki düşman askerlerini bertaraf etme kapasitesine sahip bir savunma sistemine de sahip olacak.

Oyunun sınıf sisteminde yapılacak olan yenilikle birlikte oyuncular, Specialist sınıfının üyelerini; Assault, Engineer, Recon ve Support sınıflarının altında bulabilecek. Sınıf sistemi ayrıyeten Specialist’lerin erişebileceği donanım ve ekipmanları yine tanımlayarak oyuncular için yapılandırılmış ve anlaşılır bir sistem getirecek. Buna ek olarak oyuncular, dönemin ilerleyen vakitlerinde “Discarded” isimli haritanın yenilenmiş hali ile şu özelliklere kavuşacaklar: Uygunlaştırılmış bir görüş açısı, piyade savaşını geliştiren birçok siper, daha uygun denetim noktaları ve yeni alanlar. (Bir sonraki “Geliştirme Güncellemesi”nde paylaşılacak.)

Battlefield 2042 4. Dönem: Eleventh Hour hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 2042 sürümleri, eski jenerasyon satın alımlar için İkili Fırsat, EA Play ve EA Play Pro abonelik teklifleri ve oyunla ilgili başka tüm detaylar hakkında daha fazla bilgi için Battlefield 2042’nin web sitesini ziyaret edebilir ve oyunu YouTube, Twitter yahut Instagram‘da takip edebilirsiniz.

Kaynak: Turuncu Levye

Beğen