Ayarlanabilir Mide Balonu Nedir?

Ayarlanabilir Mide Balonu Nedir?

Ayarlanabilir Mide Balonu Nedir?

Ayarlanabilir mide balonu ile sabit hacimli balon arasındaki fark, midedeki hacmin gerektiği gibi ayarlanabilmesidir. Bu tür balon mideye yerleştirildikten sonra 400-500 ml’ye kadar şişirilir. Balonun sonunda bir doldurma ucu gerektiğinde çıkarılabilir, hasta kilo verdikçe bir sonraki adımda sıvı miktarının artırılmasına veya azaltılmasına izin verir.

Sparrow 3 ayarlanabilir balon bu balonlara bir örnektir. Elipse Allurion yutulabilir mide balonu haricinde hastalara mide balonu yerleştirme sırasında sedasyon kullanarak uyumaktır. Sedasyon, hastanın uyuduğu genel anesteziye göre daha hafif bir anestezi yöntemidir. Yardımlı solunum ekipmanına gerek yoktur. Bu nedenle genel anestezi ile karıştırılmamalıdır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu obezite tedavilerinden biridir. Silikon veya poliüretan malzemeden yapılır ve şişirilmeden önce mideye yerleştirilir ve steril bir sıvı ile şişirilir. Bir operasyon olmasa da balonun çeşidine göre intragastrik balon anestezi altında endoskopik olarak yerleştirilir ve çıkarılır.  Mide balonunun etki mekanizması midede yer kaplayarak sürekli bir tokluk hissi yaratmaktır. Bu, hastaların kilo vermek için her öğünde yiyecek alımını azaltmalarını sağlar.

Endoskopi veya anestezi gerektirmeyen mide balonları da kullanılmaktadır. Obezitenin modern zamanların yaygın bir hastalığı olduğu düşünüldüğünde, özellikle aşırı kilo ve obezite tedavisinde mide balonu uygulaması sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemidir. Anesteziden rahatsız olanlar veya ameliyat olmak istemeyenler için Mide balonu tipine göre 4-12 ay midede kalır. Bu dönemdeki tokluk ve tokluk hissi, diyete devam etmeyi kolaylaştırır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu ameliyattan çok daha basit bir yöntemdir.   8 saat aç kaldıktan sonra hasta 15-20 dakika sakinleştirilir ve mideye endoskopik olarak mide balonu yerleştirilir. Mide balonu ameliyatsız olarak yerleştirilir. Endoskopik cerrahi cerrahi değildir. Daha sonra, bağlı olarak                                              balon tipine göre yerleştirilen balona metilen mavisi renkli salin, balonlar için normal oda havası ekleyin. Mide balonları tipik olarak ortalama 500 ml sıvı veya hava ile şişirilir.  Balonun boyutu arttıkça dolgunluk ve dolgunluk hissi midede artar ama midenin bu duruma dayanması zorlaşır. Bu dengeyi ayarlamak çok önemlidir. Balonun içindeki salin metilen mavisi renginde olup balonda sızıntı varsa balonun rengi boyanarak fark edilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu fiyatları özelinde 18-70 yaş arası 30-40 olan kişiler Mide ameliyatına dirençli olanlar ve kısa sürede biraz kilo vermek isteyenler için kilo verme yöntemi olarak kullanılabilir. Bazı durumlarda mide balonu uygun değildir. Bu durumların başlangıcında mide reflüsü veya büyük mide rüptürü gibi nedenler vardır.  Ayrıca daha önce obezite cerrahisi geçirmiş, hamile olan veya hamile kalmayı planlayan, alkolik, akıl hastası veya yemek borusu veya yemek borusu ile ilgili sorunlara izin verilmez.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu kullanan kullanıcılar oldukça memnun hayatlarının daha kolay bir şekilde ilerlediğini belirtmektedir. Hastanın midesine yerleştirilen bir balon, hastanın tıbbi geçmişine ve kullanılan mide balonunun tipine göre hastanın vücudundan çıkarılır. Mideye bağlı bir balonu çıkarmak için şişirilmiş mide içindeki havayı veya sıvıyı dışarı atmak için çeşitli tıbbi cihazlar kullanılır. Sönük bir balon söndürülür ve onu ( endoskopik olarak ) hastanın ağzından ve yemek borusundan mideye çıkarmak için tıbbi bir cihaz kullanılır. Tamamen ağrısız ve ağrısız bir işlemdir.  Mide balonu çıkarıldıktan sonra hasta işine devam edebilir. Mide balonu fiyatları da kullanıcı yorumlarını değiştiren etkenlerden bir tanesidir.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatlar

Mide balonu fiyatları yapılan merkeze göre değişiklik göstermektedir. Hastane koşullarında hızlı bir şekilde ayarlanabilir. Mide balonu uygulaması sonrasında hasta hastaneye yatmaya gerek kalmadan normal hayatına dönebilir. Kullanımı çok kolay ve ağrısızdır. Hastanın istediği zaman çıkarılabilir. Mide balonu fiyatları buna göre değişir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

4 Beğen