Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı

Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı

Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı

Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı, Oyun severler için Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware’den ayrıldı

Anthem oyununda yönetmenlik koltuğuna oturmasının bunun yanında Bioware çatısı altında mühim projelerde de görev yapan Jonathan Warner, tam 10 yıllık çalışmasının ardından firmadan ayrıldığını açıkladı. Anthem oyunu bildiğiniz gibi son senelerın en büyük hayal kırıklıklarından biri olmuş ve EA Games’in yaptığı baskı ile birlikte oyunun çehresi büyük miktarda değişmişti. Anthem Next gibi projelerin de iptal edilmesinin ardından Warner, firma ile yollarını ayırdığını açıklamış oldu.

Jonathan Warner, BioWare şifrketindan ayrıldı

Anthem yönetmeni 10 yıl aradan sonra Bioware'den ayrıldı

Anthem’de yaşanan fiyasko sonrası EA Games ilk kez Anthem Next projesini duyurmuş fakat geçtiğimiz ay alınan karar ile birlikte bu proje de rafa kalkmıştı. Geçen yıl bu proje için büyük bir ekip kurmayı amacında olan EA Games, özellikle Covid-19 salgını sonrası bu kararından vazgeçmiş ve akabinde Anthem Next projesi de rafa kalkan oyunlar arasına katılmıştı. Bu oyunun da iptal edilmesi ile Jonathan Warner ayrılığı da gelmiş oldu.

Warner sosyal platform hesaplarından yaptığı bilgilendirmede; “Bugün Bioware şifrketindaki son günüm. Yeni bir şeyler yapmak için yoluma sürdürmekteum. Yaklaşık 10 senedir gönlüme ev sahipliği yapan Bioware şifrketina minnettarlığımı sunuyor ve onlara en iyisini diliyorum. Dragon Age, Mass Effect ve Star Wars: The Old Republic emin ellerde ve ekranın bu tarfında bu yapımları oynamak için sabırsızlanıyorum.” ifadelerine yer vermiş.

Daha önce Wat Disney ve Microsoft gibi firmalarda test yöneticiliği de yapan Warner, 2012 senesinden beri Bioware şifrketi altında çalışıyordu. 

8 Beğen