ANNELİK ESTETİK İLE GÜZEL GÖRÜNÜN

ANNELİK ESTETİK İLE GÜZEL GÖRÜNÜN

ANNELİK ESTETİK İLE GÜZEL GÖRÜNÜN

Vücut şekillendirme hamilelik döneminde vücutlarında sarkan kısımların olduğunu fark ederler. Çünkü gebe olan bir kadının rahim alanı büyükçe karın bölgesinde büyüme ortaya çıkar. Karın bölgesinin genişlemesi deri tabakasının incelmesine neden oluyor. Derinin altında çok fazla görev vardır.

Gebelik döneminde deri tabakası normal işlevini yerine getiremez ve sonuç olarak istenmeyen görüntüler ortaya çıkar. Kadınlar estetik açıdan rahatsız oldukları karın görüntüsünün gitmesi için estetik yaptırmaya karar verebilir.  Annelik estetiği sayesinde güzel görünümler elde edilir.

ANNELİK ESTETİĞİ NEDİR?

Annelik estetiği doğum sonrası meydana gelen çıkıntılı bölgelerin alanında uzman bir hekim tarafından estetik yapılması işlemidir. Annelerin, dünyaya yeni bir hayat getirmeleri güzel bir deneyimdir. Fakat 9 ay boyunca bebek anne karnında devamlı olarak büyür. Bebek her büyüdüğünde anne karnında belli başlı açılmalar oluşur. Gebelik döneminde kullanılan kremler açılmaların oluşmasını engellemez. Açılmalar 9 ay boyunca devam eder.

ANNELİK ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Temel anlamda üç adet ameliyat işleminin uygulanması gerekiyor. Üç tane ameliyat sonrasında karın bölgesinde meydana gelen sarkık kısımlar küçülmeye başlar. Annelik estetiği doğum yapan bir annenin 1 yıl ara geçmesinden sonra rahat bir düzende uygulanabilir.

ANNELİK ESTETİĞİ KİMLERE UYGULANIR?

Ameliyat süreci içinde kalça ve bacaklara uygulanan işlemdir. Kadınlarda ek cerrahi işlem uygun görülür ise yapılabilir. Kadınlarda gebeliğin sonrasında meme kısımlarında sarkma ve büyüme oluşur. Karın bölgesinde kilo alımı ve buna bağlı çatlak alanları oluşmaya başlar. Çatlak düzenli olarak doktor tarafından yapılan estetik sayesinde azalır. Annelik estetiği çok etkilidir.

VUCUT ŞEKİLLENDİRME NELERİ KAPSAR?

Karın çevresi, bel kısmı ve meme alanını içerisine alır. Doktorda bulunan cihazlar sarkan karın kısmında daireler çizerek çatlak oluşturan bölgelerin normale dönmesini sağlar. Vücudun şekillenmesi ile birlikte bayanlar, girdikleri sosyal ortam içerisinde kendilerini daha öz güvenli hissederler. Annelik estetiği her bayan yaptırmalıdır.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME YÖNTEMLERİ

Vücut şekillendirme için ameliyat sonrası doktor tarafından önerilen spor türleri yapılmalıdır. Göbek alanında oluşan çatlakların tedavisi yapılacak ise önce estetik uzmanı tarafından kendilerine ait bir kalem ile çizilir. Ardından lazer benzeri bir kalem ile işaretlenen alanlar aşama aşama gerdirilir. Gerdirme işlemi tamamlandıktan sonra hekimlere ait olan kremler sürülür. Vücut şekillendirme karın bölgesinin düzelmesini sağlar.

VÜCUT ŞEKİLLENDİRME AVANTAJLARI NELERDİR?

Vücut şekillendirme sayesinde bayanlar hem görsel açıdan hem de psikolojik açıdan kendilerini daha iyi hissederler. Estetik sayesinde kadınların göbek kısmı adeta yok olur. Karın bölgesi estetik ile birlikte eskisinden çok daha güzel görünmeye başlar. Ayrıca kadınlar giydikleri elbiseler içerisinde kendilerini daha rahat hissetme fırsatına sahip olurlar. Karın germe estetiği yaptırmak süreci daha çok kolay hale getirir.

KARIN GERME AMELİYATI KİMLERE UYGULANIR?

Karın germe ameliyatı doğum yapan bayanlara uygulanır. Bayanların doğum yaptıktan sonra hem sosyal hem de biyolojik anlamda kendilerini rahat hissetmeleri gerekiyor. Karın ve bel çevresi çok fazla zarar görmüş olabilir. Gebelik sayısına bağlı olarak çatlak sayılarında artışlar meydana gelebilir. Doğumdan hemen sonra tedbir alınmasında fayda vardır. Karın germe memesel ameliyat ve karınsal ve sırtsal bölgelerin gerilmesi için uygulanır.

KARIN GERME AMELİYATI ÖNCESİ SONRASI NELER YAPILMALI?

Karın kasları, gebelik sonrası gevşemeye başlar. Karın germe ameliyatı yapıldıktan sonra evde zaman geçirirken ani hareketlerin yapılmaması gerekiyor. Henüz yaralar iyileşmeden ani hareketler yapılır ise bu durumda tekrardan açılmalar gözlemlenebilir. Vücut şekillendirme karın bölgesinin düz bir görünüme sahip olmasını sağlar.

KARIN GERME AMELIYATI İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Ameliyat sonrası iyileşme süreci yaklaşık 1ayı buluyor. Çünkü ince kasların tekrardan kendisini toplaması için ameliyat esnasında bir uyaran veriliyor. Zaman içinde karın kasları kendisini topladıktan sonra iyileşme ortaya çıkıyor. Hekim tarafından önerilen kremler mutlaka ameliyat sonrası düzenli olarak karın ve çevresine sürülmelidir. Karın germe değişim için gereklidir.

KARIN GERME AMELİYATI FİYATLARI

Karın germe ameliyatları sabit bir rakama sahip değildir. Karın bölgesinde bulunan çatlaklar, deri yapısının zarar görme oranı ve uygulanacak işlem sayısına bağlı olarak karın germe ameliyatında farklı fiyat aralıkları meydana gelebilir. Karın germe ameliyatı yaptırmak kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor. Vücut şekillendirme fiyatları için araştırma yapılabilir.

1 Beğen