Aktüel GTA 5 ve RDR 2 Satış Sayıları Ortaya Çıktı

Aktüel GTA 5 ve RDR 2 Satış Sayıları Ortaya Çıktı

Aktüel GTA 5 ve RDR 2 Satış Sayıları Ortaya Çıktı

Rockstar Games şirketinin piyasadaki aktüel oyunları, ağır ilgi görmeye devam ediyor. Grand Theft Auto 5, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında 2022 yılının en çok indirilen oyunları sıralamasında birinci onda yer almıştı. Take Two Interactive de son gerçekleştirdiği finansal konferans ise güncel GTA 5 ve RDR 2 satış rakamları için açıklamada bulundu.

Grand Theft Auto, oyun dünyasının en bedelli markalarından birisi ve halihazırda da yeni oyun için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Şu an için resmi ayrıntıları bilmiyoruz, ancak Rockstar Games yeniden uzun yıllar ilgi odağında olacak bir Grand Theft Auto 6 ile karşımıza çıkacaktır. Buna kuşku yok. Öteki yandan ise şimdiki oyun için takviye minimum ölçüde devam ediyor.

Güncel GTA 5 ve RDR 2 Satış Sayıları Ne Düzeyde?

Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen finansal konferans ise şimdiki oyunun satış sayısının yüz yetmiş milyon barajını geçtiğini öğrenmiştik. Yeni finansal konferansta ise, 31 Aralık 2022 tarihi prestijiyle bu sayının yüz yetmiş beş milyonu geride bıraktığı duyuruldu. Markanın toplam satış sayısı ise üç yüz doksan beş milyonun üstüne çıkmış.

Red Dead Redemption 2 oyunun ise 31 Aralık 2022 tarihi prestijiyle elli milyon barajını geride bıraktığı söylendi. Red Dead Redemption markasının toplam satış sayısı ise yetmiş milyonu geride bırakmış. Son açıklanan sayının kırk altı milyon olduğunu göz önünde bulundurursak, ortadan geçen üç aylık müddette dört milyondan fazla sattığı sonucuna ulaşıyoruz.

Kaynak: Turuncu Levye

2 Beğen