4 Dev Şirket, Bitcoin ’e Yatırım Yaptı! 50 Bin Dolar Mı Geliyor?

4 Dev Şirket, Bitcoin ’e Yatırım Yaptı! 50 Bin Dolar Mı Geliyor?

4 Dev Şirket, Bitcoin ’e Yatırım Yaptı! 50 Bin Dolar Mı Geliyor?

Dört kurumsal yatırım firması, Grayscale‘in Bitcoin yatırım ürününün 250.204 hissesini satın alarak Bitcoin (BTC)’i portföylerinin bir parçası haline getirdi. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), hisseleri önde gelen kriptonun performansını takip ettiği için kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e (BTC) yatırım yapma imkanı sunuyor. Grayscale’e göre her bir hisse 0.00093848 BTC’yi temsil ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan son başvurulara göre, dört varlık yöneticisi ya GBTC hisselerinin ilk dilimini satın aldı ya da varlıklarını artırdı.

Bitcoin devlerin portföyüne giriyor

Ohio merkezli köklü bir danışmanlık firması olan Ancora, 30 Haziran raporlama dönemine ilişkin başvurulara göre 13.945 GBTC hissesi satın aldı. 2003 yılında kurulan şirket şu anda 9,40 milyar dolarlık varlıkları yönetiyor. Ayrıca 30 Haziran raporlama dönemine ilişkin dosyalamalara göre Clear Perspective, 7.790 GBTC hissesi satın aldı. Illinois merkezli yatırım danışmanının yönetimi altında 591 milyon doların üzerinde varlığa sahip.

SEC’e yapılan başvurular, Boston Private Wealth’in bu yıl iki dilim GBTC hissesi aldığını gösteriyor. Bu yılın 31 Mart itibariyle, firma 88.189 GBTC hissesine sahipti, ancak 30 Haziran raporlama dönemine göre, firma riskini 103.469 GBTC’ye çıkardı. Yatırım danışmanlığı firması, yönetim altındaki varlıklarda 17,2 milyar dolar değerinde.

Cleveland merkezli bir finansal hizmetler firması olan Parkwood da GBTC hisselerini artırdı. 31 Mart itibariyle Parkwood’un 93.000 GBTC hissesi vardı. 30 Haziran’a kadar, şirketin GBTC hisseleri 125.000 hisseye yükseldi. Firmanın portföy değeri şu anda 863,63 milyon dolar. CoinGecko‘ya göre Bitcoin, yazı yazılırken 47.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

İşte Bitcoin’i 3 ayın en yüksek seviyesine itebilecek şeyler

Kripto piyasası başka bir boğa rallisine hazır göründüğü için Bitcoin (BTC) fiyatı üç ayın en yüksek seviyesi olan 47.998 dolara ulaştı. Öncü kripto para birimi, Ağustos ayında güçlü bir notla başlamak için üç aylık düşüş aşamasını geçmeyi başardı. Yine 48 bin dolar seviyesinde reddedildi ve analist Prashant Jha’ya göre kilit direncin önüne geçmek onu yakında 50 bin dolar fiyat bölgesine itecek.

BTC Cumartesi günü haftalık en düşük 45.500 dolara düştü, ancak Pazar günü toparlanarak 48.000 dolara tekrar meydan okudu. En büyük kripto para birimi, şu anda güçlü on-chain destek olan 45 bin dolar ile 48 bin dolar arasında hareket ediyor. Bitcoin, Ağustos ayının ilk iki haftasında üç direnci geçmeyi oldukça hızlı bir şekilde başararak kilit dirençlerini 40 bin doların üzerine çıkardı. Bu, öncü para biriminin son üç ayın çoğunda 35 bin doların üzerinde tutmakta zorlandığı için güçlü bir yükseliş işareti. BTC’nin on-chain metrikleri de son birkaç metrikte önemli olanlar yükseliş sinyalleri verdikçe büyük bir iyileşme gösterdi.

Bitcoin hash rate şu anda toparlanıyor ve ATH’lere yaklaşıyor, bu da Çin‘den göç eden büyük madencilik çiftliklerinin denizaşırı madencilik çiftliklerini yeniden başlattığının önemli bir işareti. Geçen gündeki ortalama hash rati 144.12 EH/s, son 3 gündeki ortalama hash rati 128 ve son 7 gündeki ortalama hash rati 118.22 idi.

BTC 40 bin dolarlık direnci kırmayı başardığından beri, chaindeki büyük işlem faaliyetleri, artan yatırımcı güveninin göstergesi olarak yükseldi. 10 milyon dolar ve üzeri değere sahip on-chain işlemler, işlemlerin %50’sinden fazlasını oluşturuyor. Santiment’in kalabalık hissi verileri, yatırımcılar arasındaki FOMO’nun, önceki ATH’sini 64,683 dolar olarak yeniden test edebilecek başka bir boğa koşusu bekledikleri için arttığını gösteriyor. Veriler, iyimserliğin arttığını ancak şu anda coşkulu seviyelere ulaşmadığını gösteriyor. Analist Prashant Jha’ya göre, önümüzdeki haftalarda bir FOMO, BTC fiyatını yakında yeni ATH’ye yönlendirebilir.

kaynak:kriptokoin.com/

3 Beğen