21 Senelik Oyunun Yeni Versiyonu

21 Senelik Oyunun Yeni Versiyonu

21 Senelik Oyunun Yeni Versiyonu

Geçtiğimiz Şubat ayında duyurulan serinin eski hayranları tarafından en çok beğenilen oyunu Diablo 2 Resurrected’in birinci Alpha’sı sonlandı.

Diablo 2 birinci olarak 2000 yılında çıkarıldı. Blizzard’ın gelmiş geçmiş en güzel oyunları ortasında gösterilen klasik birçok oyuncunun favorisi haline geldi. Yaklaşık 12 yıl sonra serinin son oyunu olan Diablo 3 çıkarıldı ancak Diablo 2 hala birçok kritik ve eski oyuncu kitlesi tarafından serinin en uygun eseri olarak gösteriliyor.

Diablo 2 Resurrected ise eski oyunun yeni teknoloji ile tekrardan yapılmış bir versiyonudur. Yeni versiyonunda grafikler günümüz oyunlarına daha yakın. Ayrıyeten envanter sistemi renklendirilmiş ve oyun yeni oyuncu kitlesi için daha oynanabilir hale getirilmiş. Geçtiğimiz hafta sonu seçili birkaç beşere sunulan Alpha’da çoklu oyuncu modu kapalıydı ama bu oyuncuların tek başına vakit geçirmesine pürüz olamadı ve geri bildirim büyük bir çoğunlukla olumluydu.

Diablo 2 Resurrected hakikaten eskisini aratmıyor. Daha düzgün grafikler, renklendirilmiş lokasyonlar ve genel olarak oyunun akışı eskine kıyasla epeyce âlâ. Birçok eski hayran tarafından beğenilen oyun önümüzdeki aylarda çıkarılması bekleniyor ancak Blizzard şimdi kesin bir tarih duyurmadı.

7 Beğen